WhatsApp
Yükleniyor...

Vagon ürünler, doğal ürünler, glütensiz ürünler

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Kurumsal Blog Vagon ürünler, doğal ürünler, glütensiz ürünler
11 Ekim 2022, 13:47 Yorum Okuma

Merhaba Biz Ebru ve Utku,

Yaklaşık 25 yıllık bir dostluğumuz, 15 yıllık bir evliliğimiz ve 2 çocuğumuz var.

Gelin en baştan başlayalım hikayemize…

Ebru,

Henüz 9 aylıkken annesinin hamile kaldığını fark edip emmeyi bırakan muhallebi ile büyüyen bir kız.(Şeker o yaşlarda işlemiş kanına!)

Ev hanımı hamarat bir annesi var, akşamları çayın yanına mis kokulu kekler, envai çeşit hamurişi, tatlılar börekler…(O günlerden sanırım "Mutlu evler kek kokar” bilinçaltımda kodlanmış.)

Meyve yemez, Sarelleye bayılırdım. (Canım annem sarelle bardaklarından takım yapmıştı onları kullanıyordu.)

Kırmızı et, yumurta, tavuk ve balık çok az tüketir, kuru baklagil asla yemezdim. (İş hayatının ilk haftası fabrika yemeğini reddettiğim için açlıktan bayılınca kurufasulyenin ucundan tadına bakmaya karar vermiştim.)

Bir de, bizim kuşak anne yemekleri ile büyüdüğünden kafamızda yer edinmiş bir sıcak çorba, ev yemeği kavramları var. (Kadın dediğin 3 çeşit yemek yapmalı kazımışım bunu da aklıma.)

Evliliğinin ilk ayında zeytinyağlı bamya yapmaya çalışan, hamile olduğunda asitli içecekleri içmeyi bırakan Ebru’ya sağlıklı beslenme bir o kadar yakın, pilavla ekmek yiyen, ilk bebeğine şekerli bebe bisküvisi yedirecek kadar uzak bir kavram anlayacağınız.

Ya Utku derseniz,

Çalışan bir annenin çocuğu, anneannesinin yanında, dedesinin dizinin dibinde büyümüş.

En çok kırmızı eti ve salça ekmeği seviyor.

Tatlıyı çok sevmez, üniversite yıllarından beri şekerli çay ve kahve içmez.

Evliliğimizin ilk aylarında genelde sebze yemekleri yapıyordum, ilk tepkisi kredilerimizi ödeyecek kadar kazanıyoruz arada da et yapsan olmaz mı? İkinci tepkisi Brüksel lahanasına; haşlayıp sofraya koyduğumda bırak onu Brükselliler yesin demişti, gülsem mi ağlasam mı bilememiştim.

Yoğun mesailerle stres dolu bir iş yaşamı, kızının doğumunda, doğum günlerinde, tatillerde yaşadığı mobbingler sonradan adının duygusal yeme olduğunu öğrendiğimiz geç yaşta edindiği problemler. Sürekli diyetisyen kontrolünde bir kilo verip, on kilo geri almalar.

Selin, Kayra,

Seline hamileyken 7 ay boyunca tek yiyebildiğim şey çubuk krakerdi.

Muhallebiyle büyümedi ama çocuk doktorunun verdiği kahvaltı menüsünde bolca bebe bisküvisi yiyerek büyüdü, asla asitli ve şekerli içecek tüketmez, et ve süt ürünlerini çok sever.

Annesinin ilkokulda beslenme çantasına arkadaşları için fazladan koyduğum ev yapımı kekleri, arkadaşlarının paketli kekleriyle değiştirirdi. (Çantasından çıkan ambalaj çöplerini farkedip sorduğumda yaşadığımız şoku anlatamam.)

Fast food yerine lahmacun ve döner tercih ettiğimizden canı pizza çektiğinde arkadaşlarıyla buluşmak isteyen, ketçabı yalayan bir çocuk.

Kayra,

Ne muhallebi, ne de bebe bisküvisi yemedi.

Eylül ayında şekersiz beslenmenin uygulandığı, doğal, organik gıdalar tüketileceği bir okula başlayacak.

 Ee bize ne tüm bunlardan diyenlere; KAVUN’un hikayesi işte tamda burada başlıyor.

Üniversiteden sınıf arkadaşlığımız, önce dostluğa sonra evliliğe arkasından iş ortaklılığına dönüştü, Halen sürdürmekte olduğumuz asıl mesleğimiz mali müşavirlik. Serde işletmeli olmaktan kaynaklanan içten içe birbirimize bile söylemekten kaçındığımız üstü tozlanmış hayallerimizin Pandemi döneminde tozunu almak kısmetmiş.

Sağlıklı beslenmek için kafa yorduğumuz zamanlarda alışveriş yaparken ne kadar zorlandığımızı gördük. Tüm ailenin ihtiyacını, kadın, erkek, genç, yaşlı, bebek, çocuk ayırt etmeden karşılayabilecek bir online sağlıklı gıda satış sitesi hayal ettik. Yetmedi; hayal bu ya sizden gelen istekler ile ürün yelpazemizi geliştirebilecek esnekliğe sahip olalım, güzel yurdumuzun her bir köşesine ulaşalım istedik.

Hayal bu ya;

* Bir dünya istedik güzel koksun.

* istedik ki çocuklarımız sağlıklı beslenme alışkanlıklarını kökeninden öğrensinler.

* İstedik ki herkes kavun yesin, kimse kelek yemesin.

* İstedik ki güneş, kavunu farketsin; kavun güneşi bilsin.

* İstedik ki sağlıklı beslenerek büyüyelim.

Yola çıkarken yanımıza aldığımız çok kıymetli bir değerimiz var: GÜVEN.

Tatmadığımız, kullanmadığımız, beğenmediğimiz hiçbir ürünü satmıyoruz, satmayacağız.

 Yol uzun…Tek şey değişmesin istiyoruz; bize duyduğunuz güven ve dostluk.

 Bizim yolculuğumuz, sizin varlığınızla anlam kazanacak. Uzun yıllardır içinden geçmeye çalıştığımız, deneyip yanılarak öğrendiğimiz, yıllarca ailelerimizden, arkadaşlarımızdan, çevremizden görüp hiç sorgulamadan kabul ettiğimiz şeyleri gelin beraber doğrusunu bulup bugünkü aklımızla çocuklarımıza aktaralım.

Yaşadıklarımızı, deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak, sizlerin de hayatınızda bir fark yaratmak, kolaylık getirmek aynı yollardan geçen aynı sorunları yaşayan insanlara ilham olmak istiyoruz. Bir kelime, bir cümle ile hayatımıza kattığımız farklılıkları sizlerle paylaşalım istiyoruz.

Bu yolculuğun sizler için heyecanlı bir hikaye olması dileriz.

O zaman hoşgeldiniz

https://www.kavun.com.tr/

Okuyucu Yorumları

Yorum